,,20 lat minęło” – SPOTKANIE JUBILEUSZOWE STOWARZYSZENIA LITERACKIEGO ,,TILIA”

Myślenicka Grupa Literacka TILIA, powstała w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach 13 września 2002 roku z inicjatywy Teresy Nalepy – dyrektor biblioteki oraz poetów: Piotra Oprzędka, Piotra Ślusarczyka i Macieja Skowronka.
    Pierwszy skład grupy tworzyli: Piotr Oprzędek, Piotr Ślusarczyk, Maciej Skowronek, Inga Malina, Antonina Sebesta, Jadwiga Malina, Marta Żarska.
    Następnie do Grupy przystąpili m.in; Danuta Kaczmarek–Nowacka, Dominika Ostafin, Elżbieta Guśpiel, Aneta Żądło Michalak, Agnieszka Zięba, Bogusława Górka, Katarzyna Dominik, Mariusz Michalak, Jan Bajgrowicz, Kazimierz Budyn, Lucyna Dyrcz- Kowalska, Małgorzata Kraus, Teresa Święch, Adama Głogowski.
    W latach 2002-2009 Grupą kierował Piotr Oprzędek.
    W latach 2009-2022 kierownictwo spoczywało w rękach Jadwigi Maliny Żądło.
    Obecnie prezesem Stowarzyszenia Literackiego TILIA
    została Bogusława Górka.
    Na początku swej działalności TILIA związana była z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu, a następnie
    w latach 2003-2017 z Muzeum Regionalnym „Dom Grecki”.
    Od 2017 do 2021 z Biblioteką Publiczną w Myślenicach.
    Od 2022 roku z Muzeum Niepodległości w Myślenicach.
    W dniu 20.02.2022 na spotkaniu jedenastoosobowej reprezentacji Myślenickiej Grupy Literackiej TILIA podjęto decyzję o powołaniu Stowarzyszenia Literackiego TILIA.
    Stowarzyszenie Literackie TILIA, po dopełnieniu formalności, zostało wpisane w XII Wydziale Gosp. KRS w Krakowie w dniu 13 czerwca 2022 r. pod nr : 0000975475
    Głównym celem Stowarzyszenia jest kontynuacja i rozwój dorobku artystycznego MGL TILIA
    Skład zarządu;
    Prezes – Bogusława Górka