Przejdź do treści

Spotkanie autorskie i promocja najnowszego tomiku poezji KAZIMIERZA BUDYNA

    Kazimierz Budyn, pochodzący z Gdowa, a obecnie mieszkający w Stadnikach, gdzie znalazł swoje miejsce na ziemi (rodzina, dom, przyjaciele) od kilkunastu lat pracuje w Austrii. Jak sam wielokrotnie podkreślał, że gdyby nie czas spędzony za granicą, tęsknota za krajem, rodziną, przyjaciółmi oraz domem, ogrodem, prawdopodobnie nie zacząłby swojej przygody z poezją. Ta rozłąka, setki kilometrów dzielących go od jego małej ojczyzny -Stadnik, sprawiły, że zaczął tworzyć zachwycając się najdrobniejszymi rzeczami.

    Autor zbioru wierszy „Powrócą ptaki”, który od 2014 roku jest aktywnym członkiem Myślenickiej Grupy Literackiej „Tilia”, ma na swoim koncie oprócz autorskich tomików („Twoje ślady” 2013; „Niebo na ziemi” 2014; „Wie Vogel” 2015), także antologie i almanachy, w których można przeczytać jego poezję: „Teraz” 2015; „Klinika poczętego szczęścia” 2016; ,,Poezja – rzadki kwiat prawdy” 2017; ,,Miej miłosierdzie dla nas – Konkurs poezji religijnej wybór wierszy” 2016; „Dziecięcy zapach miłości. Antologia wierszy” 2017 oraz „Myślenicka Grupa Literacka Tilia 2017” 2017.

    Poezja Kazimierza Budyna to: „(…) magiczność, ponadczasowość, wyjątkowość, przyjaźń i miłość. Magiczność, bo przenosi nas w świat magii poezji elektryzując przy tym kunsztem słowa i myśli; ponadczasowość gdyż poprzez swoje wiersze przemawia do każdego człowieka niezależnie od wieku, płci, wyznania, przekonań; wyjątkowość ponieważ jego poezja jest tak samo wyjątkowa jak Kazimierz; przyjaźń albowiem bezinteresownie nie tylko daje siebie całego, ale i wszystko co posiada drugiemu człowiekowi. Wreszcie miłość jaką się odczuwa czytając kolejne wiersze Autora „Powrócą ptaki”. Miłość, dzięki której człowiek znowu zaczyna kochać, zaczyna wierzyć w to uczucie, o którym dawno już zapomniał, odłożył na półkę, lub co gorsza wyrzucił do kosza (…)” – tak oto opisuje twórczość lokalnego poety Katarzyna Dominik, koleżanka po piórze.

    Skip to content