Przejdź do treści

WYKŁAD Kajetana Rajskiego ,,Mity wokół żołnierzy wyklętych”

  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
  Burmistrz Miasto i Gmina Myślenice pan Jarosław Szlachetka oraz Dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach dr Łukasz Malinowski zapraszają na wykład pana Kajetana Rajskiego pod tytułem „Mity wokół żołnierzy wyklętych”. Prelekcja odbędzie się w ramach miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
  Stacjonarnie widzimy się 3 marca o godzinie 17.00 w naszym muzeum.
  Wykład będzie również transmitowany online.

  Kajetan Rajski

  Redaktor naczelny Kwartalnika „Wyklęci”, redaktor prowadzący Internetowy Katalog Żołnierzy Wyklętych listawykletych.pl. Absolwent prawa na WPiA UJ. Autor książek, m.in. dwutomowej publikacji „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych” i książki „Żołnierze Wyklęci (1944-1963)”. Zdobywca I miejsca w Konkursie im. Prof. Lecha Morawskiego na najlepszą pracę magisterską za pracę „Aspekty prawne przekazania władzy i funkcjonowania urzędu Prezydenta RP na uchodźstwie w 1939 r.”. Członek-Sekretarz Rady Muzeum przy Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.

  W latach 2014-2020 wygłosił blisko osiemset prelekcji w szkołach podstawowych i średnich dotyczących Polskiego Państwa Podziemnego i Żołnierzy Wyklętych. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania historii Polski. Za prowadzoną działalność odznaczony również Medalem Pro Bono Poloniae oraz Medalem Pro Patria przez Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, a także Medalem Komisji Edukacji Narodowej przez Ministra Edukacji Narodowej.

  Skip to content