Przejdź do treści

Wykład Karoliny Papiorkowskiej – Dymet Traumy i nadzieje ,,styczniowej burzy”…

  Spotkanie z historią
  Zapraszamy na ostatni już wykład w tematyce Powstania Styczniowego. Tym razem pomówimy o literaturze i o tym, w jak mocnym stopniu historia powstańców styczniowych wpłynęła na polską kulturę. Naszym prelegentem będzie pani Karolina Papiorkowska-Dymet, członek zespołu merytorycznego Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Wydarzenia będzie też ostatnią szansą na zapoznanie się z naszą wystawą czasową o powstańcach styczniowych z ziemi myślenickiej.
  Stacjonarnie widzimy się w piątek, 31.03.2023 r., o godzinie 17.00 w siedzibie naszej jednostki, a online na naszym kanale: https://www.youtube.com/channel/UC0oN60nPjjUKmzEFHKfexkg

   

  Karolina Papiorkowska-Dymet — literaturoznawczyni i krytyczka literacka, pracownik merytoryczny Muzeum Niepodległości w Myślenicach, doktorantka w Katedrze Kultury Literackiej Pogranicza na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, założycielka Teatru Remedium Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Zajmuje się badaniem wpływu tradycji romantycznej na kulturę współczesną (głównie literaturę i teatr). Prowadzi autorskie warsztaty literaturoznawcze z zakresu najnowszej literatury. Publikowała w wielu pismach (m.in.  „Wielogłos”, „Littera/Historica) i licznych monografiach naukowych. Redaktor cyklu „(Bez)kres romantyzmu. Nowoczesność w romantyzmie — romantyzm w nowoczesności”. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  Skip to content