OTWARCIE WYSTAWY Tajemnice starożytnego Egiptu i ich odkrywanie

Piaskowe wydmy, upał, faraonowie i tajemnicze grobowce! Muzeum Niepodległości w Myślenicach zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy w historii Myślenic pojawi się u nas starożytny Egipt! Przy współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Egiptu „Herhor” zaprezentujemy wystawę czasową „Tajemnice starożytnego Egiptu i ich odkrywanie”. Twórcą wystawy jest prof. dr hab. Andrzej Niwiński, egiptolog, inicjator wielu wykopalisk i badań w Egipcie. Na wystawie znajdzie się ekspozycja poświęcana starożytnej sztuce i mumifikacji zwłok, a nasze przestrzenie przekształcą się między innymi w egipską świątynię i grobowiec Tutanchamona.
    Wernisaż wystawy, w którym weźmie udział profesor Andrzej Niwiński, odbędzie się w piątek 21 kwietnia o godzinie 17.00. Wieść głosi, że muzeum odwiedzą również Egipcjanki.

Wystawa czasowa będzie prezentowana w Muzeum Niepodległości w Myślenicach w okresie 21 kwiecień – 27 sierpień 2023 r.