Warsztaty literacko-plastyczne TILIA – DRZEWO WIERNE czyli zobaczycie jak powstaje książka i sami ją napiszecie!

Stowarzyszenie Literackie TILIA oraz Muzeum Niepodległości w Myślenicach zapraszają na warsztaty literacko-plastyczne skierowane do dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy, pod hasłem;
    TILIA – DRZEWO WIERNE,
    czyli zobaczycie jak powstaje książka i sami ją napiszecie!
    Zajęcia odbędą się 26, 27, 28 i 29 lipca w Muzeum Niepodległości w Myślenicach, ul. Traugutta 11, w godzinach;
    Dzieci (do lat 10) od 14.00 do 15.30
    Dzieci i młodzież (od lat 11) od 15.30 do 17.00
    Zajęcia poprowadzą członkowie i członkinie Stowarzyszenia Tilia oraz gość specjalny Ewa Stadtmüller (29.07.22)
    Warsztaty są bezpłatne.
    Zapisy:
    Bogusława Górka, tel. 697 045 182
    Muzeum Niepodległości, tel. 12 312 71 40
    ————————————————————————–
    Ewa Stadtmuller polska autorka bajek dla dzieci, scenariuszy teatralnych, opowiadań, baśni i legend. Tworzy także literaturę religijną, książki edukacyjne oraz poezję. Przez dziesięć lat pracowała jako nauczycielka języka polskiego oraz jako asystentka w Katedrze Pedagogiki Wczesnoszkolnej. Pierwszy jej utwór ukazał się w 1992 roku. Była to bajka “O tym jak robaczek świętojański otrzymał świetlistą szatkę”. Do dnia dzisiejszego stworzyła ponad sto książeczek dla najmłodszych. Na uwagę zasługują utwory: “Zaczarowane lusterko”, “Bajki z zagadką”, “Nasz domek” czy też “Leksykon dla najmłodszych”. Otrzymała wiele nagród. W 2003 roku została odznaczona Honorową Wstęgą Przyjaciel Przedszkolaka, zaś w 2008 roku została wyróżniona za książkę “A – jak anioł” przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich Feniks 2008.