WYKŁAD dra Andrzeja Małysy ,,Stefan Wyszyński – Prymas tysiąclecia”

Stefan Wyszyński – Prymas tysiąclecia
    W najbliższy wtorek, 12 października (17.00) zapraszamy na zorganizowany w ramach tygodnia kultury chrześcijańskiej wykład dr Andrzeja Małysy poświęcony Stefanowi Wyszyńskiemu i jego roli w trudnych relacjach Kościoła z państwem w okresie PRL-u.

————————————————————————————————————————————————-

Dr Andrzej Małysa – absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, historyk, muzealnik. Od września 2019 roku pracownik merytoryczny Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Autor czterech książek: Legenda o powstaniu Kęt (2011), Generał Antoni Giełgud (1792-1831). Działalność wojskowa (2016), Pułkownik Stanisław Królicki. Żolnierz czterech wojen (2018) oraz katalogu wystawy Myśleniccy legioniści. Małe miasto wobec Wielkiej Wojny (2020). Współpracował z miesięcznikiem „Kęczanin” i rocznikiem „Almanach Kęcki”. W periodykach tych ukazało się około 90 artykułów jego autorstwa związanych z historią Kęt.