WYSTAWA DZIEŃ KOBIET 2022Myśleniczanki. Matki i córki niepodległości!

Myśleniczanki. Matki i córki niepodległości!
    Wystawa czasowa 11 marzec – 30 kwiecień.

Już niebawem Dzień Kobiet i z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkową wystawę, na której opowiemy Wam o myśleniczankach – i tych sprzed stu lat i tych, które obecnie zamieszkują nasze miasto.
    Tym razem połączyliśmy siły z panią Grażyną Gubałą, przedstawicielką
    Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej – MgFoto, która przygotowała dla nas portrety współczesnych myśleniczanek.
    Kurator wystawy: dr Łukasz Malinowski
    Opracowanie merytoryczne: Justyna Łętocha, Agnieszka Turska
    Korekta tekstu: Karolina Papiorkowska – Dymet
    Na wernisaż, który odbędzie się 11 marca o godzinie 17.00 zapraszamy przede wszystkim kobiety! Na każdą panią będzie czekać miła niespodzianka.
    Opis wystawy:
    W 1918 roku Polska odzyskała niepodległości. W 1918 roku polskie kobiety uzyskały prawa wyborcze. Te dwa wydarzenia były ze sobą nieodłącznie związane, ponieważ nie powstałaby wolna i niepodległa Polska, gdyby nie działalność polityczna, wojskowa i społeczna wielu kobiet. Jakie były matki naszej niepodległości i jak ich walka o równouprawnienie wpłynęła na kariery dzisiejszych kobiet? Zapraszamy na wystawę.
    Autorka wystawy fotograficzno – artystycznej: