Wystawa na myślenickim rynku w ramach Nocy Muzeów 2022HISTORYCZNE KORZENIE UKRAINY

Opis wystawy „Historyczne korzenie Ukrainy”:

„Ukraina wielce rozpaczała” — słowa te zapisano w Latopisie Kijowskim pod rokiem 1187. Wtedy to poddani mieli opłakiwać śmierć ukochanego księcia Włodzimierza (księcia perejasławskiego w latach 1169–1187). Teraz Ukraińcy również rozpaczają, lecz z powodu krzywd, jakie uczynił im imiennik tego księcia z przed lat — Władimir Putin. Dzisiaj neoimperialna Rosja stara się podważyć państwowość Ukrainy, tymczasem historia tego regionu jest o wiele dłuższa, niż samej Moskwy. Jakie były historyczne korzenie Ukrainy? Zapraszamy do czytania i oglądania naszej wystawy.
    Kurator wystawy: dr Łukasz Malinowski.
    Opracowanie merytoryczne wystawy: dr Łukasz Malinowski, dr Andrzej Małysa, mgr Miłosz Siodłak.