Przejdź do treści

Wykład dra Marcina Jarząbka NIEPODLEGŁOŚĆ Historia słowa i pojęcia (XVIII-XX w.)

  Spotkania z historią
  Tym razem zapraszamy na wykład, którego tematyka jest wręcz esencją naszej jednostki. Na zaproszenie Muzeum Niepodległości w Myślenicach dr Marcin Jarząbek z Uniwersytetu Jagiellońskiego opowie nam o historii słowa i pojęcia „Niepodległość”. Warto posłuchać. Stacjonarnie widzimy się w piątek (10 marca) o godzinie 17.00.
  Wykład będzie również transmitowany online na naszym kanale: https://www.youtube.com/channel/UC0oN60nPjjUKmzEFHKfexkg

  Dr Maciej Jarząbek

  Adiunkt w Katedrze Antropologii Historycznej i Teorii Historii, absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UJ (2008) oraz historii w Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie (2009). W 2014 r. pod kierunkiem prof. Andrzeja Chwalby obronił rozprawę doktorską o pamięci zbiorowej polskich i czechosłowackich weteranów I wojny światowej w latach międzywojnia. W 2019 r. visiting profesor w Skalny Center for Polish and Central European Studies University of Rochester. Prezes Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej i członek Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego, gdzie kieruje pracami organizacyjnymi IV Kongresu Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, który odbędzie się w październiku 2022 r.

  Z urodzenia i z serca Górnoślązak, który lubi muzea, pociągi, jazdę na rowerze, ser z kminkiem, Jarę Cimrmana i jego teatr, koty, płyty winylowe oraz rozmowy z ludźmi.

  Skip to content