Projekty

Budżet obywatelski województwa małopolskiego 

Zapraszamy do głosowania w IV edycji BO Małopolska. Startuje w tym roku  od 9 do 30 września i udział w nim może wziąć każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat. Tak jak w latach ubiegłych, mieszkańcy mają 1 głos i mogą go oddać tylko na 1 zadanie z subregionu, w którym mieszkają.

Wykaz zadań przyjętych do głosowania : Zal_1_ZWM_przyjete
Mieszkańcy Myślenic i okolic to:

Uwaga – żeby głosować w BO Małopolska nie trzeba być zameldowanym w Małopolsce.

W 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego będzie można zagłosować na trzy sposoby. Najprostszym i najszybszym będzie oddanie głosu przez internet – już 9 września na stronie www.bo.malopolska.pl zostanie uruchomiony specjalny panel do głosowania. Tak jak w ubiegłych latach, dopuszczona zostanie też możliwość oddania głosu na papierowym formularzu – wrzucając go do jednej z 26 stacjonarnych urn (lista poniżej).
Wzór tegorocznej karty do głosowania można już znaleźć na www.bo.malopolska.pl.

Przeczytaj i zagłosuj : Glosowanie_inst_kult

 

 

Wirtualne Muzea Małopolski

To inicjatywa pozwalająca na zaprezentowanie w internecie zasobów cennych i ważnych dla kultury. W gronie 35 muzeów – partnerów programu, jest również nasze Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

Zapraszamy na stronę projektu : http://muzea.malopolska.pl 

Renowacja kapliczek przydrożnych

KAPLICZKI

Łącznie 9 projektów zrealizowanych przy pomocy finansowej otrzymanej z EFRROW w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów – działanie 413

W latach 2010 – 2015 nasze muzeum prowadziło prace renowacyjne kapliczek przydrożnych na terenie Gminy Myślenice. Inicjatorem prac przy odnowie kapliczek był Stanisław Szczepan Cichoń, ówczesny radny z miejscowości Borzęta. W ramach tych prac odrestaurowano łącznie 8 zabytkowych kapliczek oraz wydano opracowanie autorskie Zbigniewa Bobowskiego “Kapliczki, krzyże, figury. Indeks przydrożnych obiektów sakralnych powiatu myślenickiego.”

Więcej informacji na stronie archiwalnej: https://muzeum.myslenice.pl/strona_archiwalna/aktualnosci-projekty1.php