Przejdź do treści

Projekty

SKĄD SIĘ WZIĘŁY MYŚLENICE?
Patriotyzm jutra – Mamy to 🙂
Miło nam poinformować, że Muzeum Niepodległości w Myślenicach pozyskało środki na realizację swojego projektu „Skąd się wzięły Myślenice.” Kwota dofinansowania z programu „Patriotyzm jutra” (realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) wynosi, aż 51 000 zł. Wydarzenia realizowane w ramach tego projektu będą oczywiście związane z tegoroczną 680. rocznicą lokacji naszego miasta. Planujemy między innymi turniej rycerski, wystawę i wydanie książki z najdawniejszymi dokumentami dotyczącymi Myślenic. Dziękujemy partnerom naszego projektu: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Zespół Placówek Oświatowych w Bysinie, Szkoła Podstawowa w Jaworniku, Szkoła podstawowa nr 1 w Myślenicach, Szkoła Podstawowa Nr 2 Myślenice Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice

SKRZYDLATE MYŚLENICE

SKRZYDLATE MYŚLENICE to tytuł już drugiego projektu (w roku 2022) , na który Muzeum Niepodległości w Myślenicach otrzymało dofinansowanie zewnętrze! Miło nam poinformować, że zajęliśmy rewelacyjne 20 miejsce w rankingu programu „Koalicje dla Niepodległej” i pozyskaliśmy środki z Programu Niepodległa na nasz projekt „Skrzydlate Myślenice”. Kwota dofinansowania wyniesie 26 tyś złotych. W ramach tego przedsięwzięcia opowiemy Państwu fascynującą historię lotników z Myślenic, którzy współtworzyli polskie lotnictwo II RP, a w czasie II wojny światowej toczyli podniebne bitwy nad Polską, Francją, czy Anglią. W planach mamy dwie wystawy, cztery wykłady, konkurs oraz lotniczy piknik rodzinny (1 październik). To już drugie dofinansowanie, jakie udało nam się w tym roku zdobyć.

Pracujemy dla Was, kochani zwiedzający!
„Skrzydlate Myślenice” to jednak nie tylko My, ale i nasi partnerzy, którzy zgodzili się zawrzeć z nami koalicję dla „Niepodległej”. Dziękujemy wszystkim naszym partnerom:
Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach
Centrum Usług Społecznych w Myślenicach
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu
Zespół Placówek Oświatowych w Drogini
Stowarzyszeni Osób Niepełnosprawnych w Myślenicach
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach
Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Jaworniku
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach

Skip to content