Konferencja ,,Kliszczacy w języku i kulturze”

Sekcja Dialektologii i Socjolingwistyki KNJS UJ działająca przy Wydziale Polonistyki UJ

Muzeum Niepodległości w Myślenicach

serdecznie zapraszają na

interdyscyplinarną konferencję naukową, której tematem  są „Kliszczacy w języku i kulturze”.

Konferencja odbędzie się

16 października 2020 r. w Muzeum Niepodległości w Myślenicach (ul. Romualda Traugutta 11).

Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich badaczy i miłośników kultury górali kliszczackich. Referaty powinny dotyczyć kliszczackiej gwary, tradycji i wierzeń. Pragniemy podjąć także wątek tożsamości Kliszczaków, genezy ich poczucia odrębności kulturowej oraz perspektyw na przyszłość.

Konferencja będzie też okazją, aby poznać kliszczackie kapele z powiatu myślenickiego, które zagrają dla uczestników na pokonferencyjnym wieczornym koncercie.

Po konferencji ukaże się monografia zawierająca wygłoszone przez uczestników referaty.

Brak opłaty konferencyjnej.

Nabór abstraktów rozpoczyna się z dniem 25 sierpnia 2020 r. i potrwa do 30 września 2020 r.

Formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej:

Kliszczacy w języku i kulturze – zgłoszenie

Zgłoszenia oraz wszelkie zapytania dotyczące konferencji prosimy przesyłać na adres: sekcjadialektologiiknjsuj@gmail.com

Szczegółowy program konferencji zostanie ogłoszony najpóźniej tydzień przed datą jej rozpoczęcia.

ZAPRASZAMY!

Komitet organizacyjny: