Wykład dra A.MałysySEJM WIELKI I KONSTYTUCJA 3 MAJA

Z okazji zbliżającej się 231. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Muzeum Niepodległości w Myślenicach zaprasza na wykład dra. Andrzeja Małysy ,, SEJM WIELKI I KONSTYTUCJA 3 MAJA”. Wydarzenie odbędzie się w piątek 6 maja 2022 r. w budynku Muzeum Niepodległości w Myślenicach przy ul. Traugutta 11.

Doktor Andrzej Małysa – absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, historyk, muzealnik. Od września 2019 roku pracownik merytoryczny Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Autor czterech książek: Legenda o powstaniu Kęt (2011), Generał Antoni Giełgud (1792-1831). Działalność wojskowa (2016), Pułkownik Stanisław Królicki. Żolnierz czterech wojen (2018) oraz katalogu wystawy Myśleniccy legioniści. Małe miasto wobec Wielkiej Wojny (2020). Współpracował z miesięcznikiem „Kęczanin” i rocznikiem „Almanach Kęcki”. W periodykach tych ukazało się około 90 artykułów jego autorstwa związanych z historią Kęt.