Wykład KĘTY I MYŚLENICE POD OKUPACJĄ HITLEROWSKĄ

Szanowni Państwo

W tygodniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości zapraszamy Państwa na dwa wyjątkowe wydarzenia.
    9 listopada o godz. 11.00 organizujemy „Rodzinne opowieści” czyli wielopokoleniowe spotkanie świadków historii z dziećmi i młodzieżą szkolną. Odwiedzą nas wtedy osoby, które brały udział w nagraniu naszego filmu do wystawy, ale spotkanie jest otwarte. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą podzielić się z nami wspomnieniami z czasów wojny, lub chcą takich wspomnień posłuchać.
    10 listopada o godz. 11.00 odwiedzi nas pracownik merytoryczny naszej zaprzyjaźnionej jednostki (Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach), pani Paula Wojewodzic, która opowie nam, jakie były różnice między okupacją Myślenic, a okupacją Kęt. Zapraszamy.

Paula Wojewodzic – historyk i edukatorka w Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach, absolwentka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na specjalizacji Historia Kościoła. Publikowała artykuły dotyczące katolickiego duchowieństwa na Górnym Śląsku i w Małopolsce. Tytuł prelekcji: „Kęty i Myślenice pod okupacją hitlerowską. Ziemie wcielone do III Rzeszy a Generalne Gubernatorstwo – różnice i podobieństwa. W trakcie wykładu prelegentka przedstawi zarówno różnice jaki i podobieństwa, zaistniałe podczas okupacji niemieckiej w Kętach i Myślenicach.