Wykład oraz prezentacja książek dra Łukasza Malinowskiego

To już ostatnie nasze wydarzenie w tym roku, ale za to jakie! Tym razem zapraszamy na wykład dra Łukasza Malinowskiego, czyli Dyrektora Muzeum Niepodległości w Myślenicach, połączony z promocją jego książek. Na spotkaniu wraz z dzielnymi wikingami udamy się w szaloną podróż i odwiedzimy amerykańską Winlandię, Bizancjum, Indie, a nawet biblijny Raj. Nie możecie tego przegapić!

Widzimy się 9 grudnia o godzinie 17.00 w sali wykładowej naszego muzeum.

dr Łukasz Malinowski – historyk, nauczyciel akademicki, muzealnik i pisarz (potrzebne podkreślić) tworzący rozmaite narracje o przeszłości. Doktor nauk humanistycznych z zakresu historii (UJ), dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Twórca docenianego przez krytyków i czytelników cyklu Skald (Karmiciel kruków, Kowal słów, Wężowy język, Pasterz pieśni), który opowiada o wikińskim pieśniarzu przemierzającym Europę z połowy X wieku. Autor monografii „Berserkir i ulfhednar w historii, mitach i legendach” i „Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii”. Publikował w „Nowej Fantastyce”, „Wiedzy i Życiu”, „Focusie Historia”, „Mówią wieki”, „wSieci Historii” i na portalu Wirtualnej Polski. W 2019 roku ukazała się jego powieść historyczna „Piastowskie wahadło”, a rok później serial audio „Słomiany świat”, osadzony w realiach fantastycznej słowiańszczyzny.