WYKŁAD prof. dra hab. Tomasza Pudłockiego ,,Między rzeczywistością a kreowaniem pamięci o roku 1863″

Spotkania z historią
    Kontynuując nasz projekt o Powstaniu styczniowym zapraszamy na wykład prof. dra hab. Tomasza Pudłockiego o powstańcach z małych galicyjskich miast. Będzie sporo o pamięci historycznej i wpływie powstania na tworzenie świadomości narodowej Polaków.
    Profesor Tomasz Pudłocki jest wykładową Uniwersytetu Jagiellońskiego i Dyrektorem Archiwum Nauki PAN i PAU w Krakowie.
    Dla wytrwałych słuchaczy mamy nagrodę: będzie można zdobyć nasz najnowszy katalog do wystawy „Powstańcy styczniowi ziemi myślenickiej”.
    Wykład odbędzie się 17 lutego o godzinie 17.00 w sali wystaw czasowych Muzeum Niepodległości w Myślenicach.